To je druga pobjeda naših odbojkaša u ovogodišnjem takmičenju, pošto su prošlog vikenda u Austriji savladali domaćina (3:1), uz poraz od Finske (3:1).
Početak meča protiv Letonije nije obećavao, jer su protivnici boljim prijemom, te sa po dva poena više iz napada i bloka, kontrolisali prvi set i rutinski ga priveli kraju u svoju korist (25:22). Od drugog seta se, međutim, sve promijenilo. Crna Gora je podigla nivo igre u svim elementima, posebno na servisu. Preko raspoloženih Milutina Pavićevića i Vukote Čelebića naš tim je u drugom setu obezbijedio prednost, odbio kasni nalet Letonaca i kontrom Vukašina Cimbaljevića izjednačio na 1:1 (25:22).
Treći set protekao je u potpunoj dominaciji “crvenih”, koji su nakon asa Pavićevića i kontre Čelebića stekli nedostižnih šest poena prednosti i mirno preokrenuli rezultat u setovima (25:19). Najveća borba viđena je u četvrtom setu. Letonija je konstantno prijetila i prilazila na poen zaostatka (22:21), ali je Rastko Milenković odličnim blokom donio meč loptu (24:21), koju su naši odbojkaši iskoristili nakon greške protivničkih igrača na mreži (25:22).
Reprezentaciju je do trijumfa predvodio Milutin Pavićević, koji je odigrao svoj najbolji meč u nacionalnom dresu sa 24 osvojena poena. Vukašin Cimbaljević je dodao 15, Matija Ćinćur 12 poena, dok je tehničar Rastko Milenković upisao pet poena, od čega po dva iz servisa i bloka.
Narednog petka u Bijelom Polju počinje treći i završni vikend Evropske lige, na kojem će Crna Gora ugostiti selekcije Švedske i Estonije.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!