Ona je na konferenciji za novinare kazala da ostavku podnosi kao politički protest zbog načina na koji parlamentarna većina donosi zakone, posebno kada je riječ o zakonima o unutrašnjim poslovima i Agenciji za nacionalnu bezbjednost.
“U okolnostima u kojima parlamentarna većina ignoriše opoziciju i bez suštinskog dijaloga donosi odluke, smatram odgovornim da podnesem ostavku na mjesto potpredsjednice Ženskog kluba”, rekla je Bojanić Lalović.
Navela je da je Ženski klub bio zamišljen kao prostor saradnje sa jednakim pravima za sve članice, ali da to više nije slučaj.Uprkos ostavci, poručila je da ostaje posvećena unapređenju položaja žena u Crnoj Gori.
Foto: Skupština Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!