Vuković je ocijenio da mu je ovim činom oduzeto pravo na privatnost i slobodu govora, nazvavši cijeli proces pokušajem dehumanizacije sa jasnom političkom pozadinom. Prema njegovim riječima, cilj objavljivanja komunikacije je pomjeranje fokusa javnosti sa ozbiljnih društvenih problema za koje aktuelna vlast nema rješenja.
Govoreći o saradnji sa biznismenom Aleksandrom Mijajlovićem, Vuković je istakao da su njegovi partneri tokom mandata bili poslovni ljudi uz čiju su podršku građene škole, šetališta i sportski objekti. On je prokomentarisao i status kompanije Bemax, navodeći da se ista firma ne može tretirati kao kriminalna grupa ujutru, a kao najkvalitetniji izvođač radova na državnim bulevarima popodne. Vuković je naglasio da privatne komunikacije zapravo potvrđuju da je radio u korist opšteg dobra, tražeći donacije za institucije poput KCCG-a i Gradske RTV.
Osvrnuvši se na dio prepiske o „četništvu“, Vuković je poručio da o „povampirenom četništvu“ misli isto što i ranije, ističući da je za svakog Crnogorca svetogrđe organizovati političke skupove pod Ostrogom. Takođe je objasnio da se kod Mijajlovića raspitivao o kupovini sprave za vježbanje jer je radio i do 16 sati dnevno, ironično dodajući da za razliku od nekih nije „kupovao diplomu“. Zaključio je upozorenjem da beskrupulozno naslađivanje tuđom privatnošću otvara Pandorinu kutiju koja može trajno narušiti međuljudske odnose u Crnoj Gori.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!