Iz DNP-a podsjećaju da je na posljednjem sastanku bivše većine iskazan jasan stav da pozicija šefa parlamenta Glavnog grada treba da pripadne koaliciji „Za budućnost Podgorice“ (ZBPG). Budući da je dosadašnja predsjednica Jelena Borovinić Bojović podnijela ostavku sa kvote Nove srpske demokratije (NSD), DNP smatra legitimnim da to mjesto sada pripadne njima. Na današnjem sastanku kluba odbornika DNP-a Podgorica sa rukovodstvom partije donešeno je više zaključaka u cilju rješavanja višemjesečne krize za koju kao glavnog uzročnika imenuju aktuelnog gradonačelnika Sašu Mujovića.

​Iz partije naglašavaju da bi izbor njihovog kandidata omogućio redovno zakazivanje sjednica i donošenje odluka od opšteg interesa, čime bi se direktno spriječilo uvođenje prinudne uprave koju je najavila odbornica NSD-a Jovana Milošević. Iz DNP-a napominju da bi ova funkcija bila isključivo tehničkog karaktera i da ne bi podrazumijevala nikakve koalicione odnose sa dosadašnjom većinom sve dok je njen dio Saša Mujović, ali ni sa opozicionim partijama. Podršku i neophodne potpise za svog kandidata očekuju isključivo od doskorašnjih koalicionih partnera predvođenih NSD-om, ocjenjujući da je ovo jedini način da se zaustavi paraliza grada i, kako navode, namjera Mujovića da kroz prinudnu upravu i uzurpatorsko djelovanje zloupotrebljava resurse do izbora zakazanih u junu.