Tokom obilaska radova na gradilištu EXPO 2027 u Surčinu, on je istakao da ne želi biti dio proslave onoga što vidi kao otcjepljenje od sopstvene države. Vučić je naglasio da bi ga bilo sramota da prisustvuje takvom događaju jer voli Srbiju najviše na svijetu.
KOMENTAR NA POLOŽAJ SRBA I STATUS JEZIKA
Odgovarajući na pitanje o proslavi na kojoj će nastupiti muzička zvijezda Riki Martin, predsjednik Srbije je poručio da građani Crne Gore očigledno sa radošću proslavljaju odlazak od Srbije i da im u tome želi sreću. On je primijetio da su građani zadovoljni svojom odlukom o nezavisnosti, ali je istovremeno uputio kritike na račun tadašnjeg rukovodstva Srbije zbog nesposobnosti u tom periodu.
Poseban fokus Vučić je stavio na identitetska pitanja, izrazivši čuđenje što srpski jezik nije službeni u Crnoj Gori. Istakao je da je čudno što Evropa ne insistira na pravu srpskog naroda da koristi svoj jezik kao službeni, iako je Crna Gora napravila jasan izbor kojim se ponosi. Ponavljajući da mu je neprihvatljivo da učestvuje u, kako je rekao, glamuroznoj proslavi otcjepljenja, zaključio je da poštuje izbor koji su susjedi napravili, ali da on u tome neće imati ulogu.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!