Podsjetimo, Viši sud u Podgorici ranije joj je odredio pritvor zbog sumnje da je 2021. godine selektivno primjenjivala zakonska ovlašćenja prilikom razrješenja direktora obrazovnih ustanova.
Bratić je uhapšena 16. februara po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, nakon čega joj je određen pritvor do 30 dana. Vanraspravno vijeće Višeg suda u Podgorici kasnije je ukinulo pritvor i zamijenilo ga kućnim pritvorom uz zabranu kontakta sa svjedocima.
Prema navodima iz istrage, sumnja se da je razriješila osam direktora obrazovnih ustanova za koje su sudovi kasnije utvrdili da su nezakonito smijenjeni, dok istovremeno nije razriješila oko 40 direktora koji, prema dokumentaciji tužilaštva, nijesu ispunjavali zakonske uslove za obavljanje funkcije.
Bratić je na društvenim mrežama poručila da se „ne raduje previše jer borba nije gotova“, dodajući da očekuje nove optužbe.
“Odoh ipak u šetnju, fali mi vitamin D”, napisala je, između ostalog, bivša ministarka.
Foto: Vlada Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!