27
Tramp je istakao da je za sjutra zakazano potpisivanje memoranduma o razumijevanju sa Iranom, koji je opisao kao svojevrsni „zid protiv nuklearnog oružja“. Prema njegovim riječima, zvanični Teheran više ne želi nuklearno naoružanje i do njega neće doći, bilo kroz proces razvoja, kupovine ili bilo kog drugog oblika nabavke.
Američki predsjednik je precizirao da će SAD preuzeti obogaćeni uranijum koji se trenutno nalazi „zakopan duboko ispod moćnih granitnih planina“. Sa druge strane, iranske vlasti se za sada nijesu oglašavale ovim povodom, niti su potvrdile da je potpisivanje pomenutog memoranduma sa Vašingtonom zaista planirano za sjutra.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!