Slavski kolač osveštao je protojerej-stavrofor Srpske pravoslavne crkve o. Dragan Krušić, a svečanosti je prisustvovao i predsjednik NSD Andrija Mandić. On je tom prilikom čestitao slavu grada i partije, naglasivši da Nikšić služi na ponos čitavoj organizaciji, ne samo zbog najboljih izbornih rezultata u državi, već i zbog činjenice da je snaga stranke oduvijek crpljena upravo iz ovog grada.

Predsjednik Opštinskog odbora i gradonačelnik Nikšića, Marko Kovačević, istakao je da je ovo prvi put da slavu proslavlja u svojstvu predsjednika odbora, naglašavajući čast što je na toj poziciji naslijedio Janka Milatovića. Kovačević je podsjetio na duboku vezu NSD-a i nekadašnje Srpske narodne stranke sa Nikšićem, navodeći da je partija uvijek rasla i pokretala ključne procese upravo iz ovog grada, prateći put sopstvenog naroda. On je poručio da će NSD, dok god bude pazio na svoje članove i sjećao se onih koji više nisu tu, ostati narod Svetog Vasilija koji crpi snagu za napredak iz vjere i zajedništva.
Tokom svečanog sabranja, gradonačelnik Kovačević je od članova NVO „Nikšićani“ na poklon dobio ikonu Svetog Georgija. U saopštenju stranke navodi se da je prostorija bila prepuna simpatizera, što je dodatna potvrda povjerenja koje građani imaju u politiku ove partije na lokalnom i državnom nivou. Obilježavanje slave proteklo je u duhu molitve i uz poruke o važnosti očuvanja tradicije i jedinstva pred predstojećim društvenim izazovima.

Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!