Članstvo Crne Gore u Evropskoj uniji biće snažna poruka Zapadnom Balkanu da se demokratske reforme i usklađivanje sa evropskim vrijednostima prepoznaju i nagrađuju, poručila je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević. Ona je istakla da naša država ima istorijsku priliku da ubrzo završi svoj integracioni put.
Ministarka je na društvenoj mreži Iks navela da je tokom radne posjete Parizu, na radnom doručku u organizaciji uglednog Instituta Delor, razgovarala o konkretnom doprinosu i vrijednostima koje Crna Gora donosi Evropskoj uniji. Gorčević je tom prilikom iznijela i jasne ambicije u pogledu dinamike pregovaračkog procesa.
„Crna Gora ima realnu mogućnost da do kraja godine zatvori preostala poglavlja i do 2028. godine postane 28. članica Evropske unije“, naglasila je Gorčević.
Ona je poručila da, pored brojnih i očiglednih koristi koje će osjetiti sami crnogorski državljani, benefiti crnogorskog članstva za samu Evropsku uniju značajno nadilaze neznatne finansijske troškove koje to proširenje donosi. Punopravno članstvo Crne Gore bi na taj način poslužilo kao najbolji dokaz politike otvorenih vrata i dalo snažan vjetar u leđa ostalim zemljama regiona na njihovom evropskom putu.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!