Poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša podsjetio je da je još 6. marta najavljeno da se zakoni moraju usvojiti do 15. marta.
„Danas je 3. april, a ti zakoni još nijesu usvojeni“, naglasio je Mugoša, dodajući da poslanici nemaju uvid u mišljenja EK.
On je istakao da opozicija danima traži od Vlade da dostavi dokumentaciju koju je dobila od Evropske komisije, ocjenjujući da takva praksa nije normalna.
Sa druge strane, šef kluba poslanika Pokreta Evropa sad Vasilije Čarapić optužio je opoziciju za opstrukciju evropskih integracija.
„Ako ne obavimo pravovremenu raspravu, imaćemo kratak period i bićemo primorani da zakone usvajamo bez rasprave“, upozorio je Čarapić.
Poslanik DPS-a Andrija Nikolić kazao je da je na kolegijumu dogovoreno da se raspravlja isključivo o zakonima koji imaju pozitivno mišljenje EK.
„Nemamo potvrdu da su ta mišljenja stigla. Pokušava se prebaciti odgovornost sa Vlade na opoziciju“, poručio je Nikolić.
I poslanik Dejan Đurović potvrdio je da je postignut dogovor da se bez mišljenja Evropske komisije ne ulazi u raspravu.
Na dnevnom redu nalaze se zakoni iz više oblasti, uključujući vazdušni i drumski saobraćaj, akreditaciju i rad mobilnih radnika, koji su dio reformskih obaveza na putu ka EU.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!