Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović ocijenio je u izjavi za RTV Podgorica da novoformirane političke okolnosti predstavljaju realno stanje stvari u Glavnom gradu. On se osvrnuo na glasanje u lokalnom parlamentu, napominjući jasnu političku liniju koja je dovela do smjene i izbora novog rukovodstva.
„Gospodin Perić je izabran na tu funkciju, kao što znate, glasovima opozicije i dojučerašnjeg našeg koalicionog partnera DNP-a. Čestitamo mu na tome. Nadam se da će svoj posao obavljati na najbolji mogući način“, istakao je Mujović.
Gradonačelnik je dodao da se raduje predstojećim sjednicama Gradskog parlamenta i poručio da sa pozicije prvog čovjeka izvršne vlasti želi korektan i profesionalan odnos sa predsjednikom Skupštine, a sve u cilju opšteg dobra i na korist građana Podgorice.
Spreman za ponedjeljak: „Džabe vam svi papiri, ako rezultata nema na terenu“
Mujović je direktno prokomentarisao i najavu novog predsjednika parlamenta Srđana Perića da će izvještaj o radu gradonačelnika od danas biti javno dostupan javnosti. On je naglasio da po tom pitanju nema nikakvih zadrški niti straha od suda javnosti i odbornika.
„Jedva čekam. Što se tiče izvještaja o radu gradonačelnika, jedva čekam da dođe na dnevni red. Što prije, to bolje. Dakle, bio sam spreman, vjerujte, i na sinoćnjoj sjednici da su trebali o tome da raspravljaju. Nema šta da se krije i, na kraju krajeva, to uvijek treba naglasiti“, poručio je gradonačelnik.
Prvi čovjek Podgorice je podvukao da su zvanična dokumenta manje važna ukoliko se učinak vlasti ne reflektuje na svakodnevni život u gradu. Prema njegovim riječima, uzaludne su sve pisane forme i „izmišljeni rezultati“ ukoliko stvarni progres ne postoji na terenu i ukoliko ga sami građani jasno ne uočavaju. Mujović je zaključio da je potpuno spreman za skupštinsku debatu i izrazio nadu da će odbornike čekati u zgradi parlamenta već u ponedjeljak, ukoliko sjednica bude zvanično zakazana za taj dan.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!