Konatar je pozvao izvršnu i zakonodavnu vlast da udruže snage kako bi se unaprijedio položaj ove populacije, ističući da oni u svojoj svakodnevnoj borbi ne smiju biti ostavljeni sami.
Povod za ovu inicijativu bio je razgovor koji je Konatar vodio u svom autorskom podkastu sa roditeljima djece sa autizmom, Draganom Peruničić i Goranom Lakovićem. Tokom razgovora, roditelji su otvoreno govorili o brojnim preprekama, institucionalnim granicama koje im država postavlja, ali i ponudili konkretna rješenja koja bi mogla olakšati život njihovim porodicama i omogućiti bolju integraciju osoba sa autizmom u društvo.
Miloš Konatar je snimak ovog razgovora dostavio svim ministrima i poslanicima kako bi iz prve ruke čuli stvarne probleme građana. On je u pismu zaključio da je neophodno da Skupština i Vlada hitno krenu u rješavanje iznijetih problema, naglašavajući da je poboljšanje statusa djece sa autizmom obaveza cijelog društva i države koja mora biti podrška, a ne barijera.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!