Laković je naveo da nije bilo lako biti opozicija Demokratskoj partiji socijalista, imajući u vidu njihovu nekadašnju političku moć, koja je, kako tvrdi, počivala na kontroli institucija, velikim finansijskim resursima i vezama sa kriminalom.
Prema njegovim riječima, nekadašnji opozicionari, a današnja vlast, zbog takvih okolnosti su trpjeli veliki pritisak i strah.
Laković smatra da Crna Gora, njene institucije i građani ne mogu ostati taoci tog straha i da je potrebno okrenuti se budućnosti kroz evropske integracije, istinsku vladavinu prava i jačanje profesionalizma u institucijama.
Dodao je da je za ostvarenje tih ciljeva neophodna politička inkluzija i konsenzualni pristup kod donošenja najvažnijih ustavnih i zakonskih rješenja.
“Ako uspijemo, možda nećemo svi biti jednako zaslužni, ali ako ne uspijemo, svi ćemo biti podjednako krivi”, zaključio je Laković.
Foto: Skupština Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!