Centralni dio programa obilježio je nastup istaknutog dirigenta i kompozitora Aleksandra Sedlara, koji je uz pratnju Simfonijskog orkestra i ženskog hora izveo kompoziciju „Šum šume preko polja”.

U umjetničkom izvođenju učestvovala je i grupa renomiranih umjetnika, među kojima su Dragan Petrović, Nebojša Đorđević, Nenad Okanović, Ana Petrović, Jovana Čurović i Sara Ristić, dajući poseban pečat ovoj komemorativnoj večeri.

Iz Skupštine Crne Gore je saopšteno da je večerašnji program bio posvećen brižnom njegovanju kulture sjećanja i očuvanju istorijskog pamćenja na stradanja nevinih u nacističkim logorima. Kroz snažan umjetnički izraz upućena je poruka o neophodnosti očuvanja mira i solidarnosti, uz zajedničku odgovornost cijelog društva da se strašni zločini iz prošlosti nikada ne zaborave i ne ponove.

Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!