Kljajević je saopštila da je premijer Milojko Spajić smjenom Perišić pokazao da u Vladi, kako navodi, više nema ni „m“ od meritokratije, te da su politički obračuni postali važniji od znanja, rezultata i profesionalnog integriteta.
Prema njenim riječima, umjesto sistema u kojem napreduju oni koji postižu rezultate, svjedoči se modelu u kojem se uklanjaju kadrovi koji nijesu politički podobni.
Ona tvrdi da je posebno zabrinjavajuće to što je smjena Perišić, kako navodi, sprovedena kroz izmjene sistematizacije i smanjenje broja državnih sekretara u Ministarstvu zdravlja, uz obrazloženje o navodnoj racionalizaciji.
„Kada se ‘racionalizacija’ sprovodi tako što se uklanja jedan od najodgovornijih i najposvećenijih kadrova koje ministarstvo ima, jasno je da je riječ o političkom progonu, a ne o reformi“, poručila je Kljajević.
Ona je dodala da zaposleni u zdravstvenom sistemu i sindikalne organizacije potvrđuju da je Perišić svoj posao obavljala profesionalno i odgovorno.
Kljajević je ocijenila i da se današnja dešavanja ne mogu nazvati racionalizacijom, već nastavkom političkih praksi za koje se, kako je navela, vjerovalo da su završene nakon promjena vlasti 2020. godine.
Izvor/Foto: DNP/Skupština Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!