Eraković je naveo da je odluka o ostavci politički čin kojim želi da ukaže na, kako je ocijenio, način funkcionisanja parlamentarne većine i odnos prema opoziciji u radu Skupštine.
On je istakao da se opozicija odlučila na ovaj potez nakon posljednjih političkih dešavanja i odluka u parlamentu, dodajući da je ostavka samo prvi korak u daljim političkim aktivnostima.
„Ovo je tek početak“, poručio je Eraković, naglašavajući da opozicija razmatra i druge poteze u narednom periodu.
Podsjetio je da je opozicija ranije najavila da će pojedini poslanici napustiti funkcije u skupštinskim tijelima kao vid političkog odgovora na odluke parlamentarne većine.
Prema njegovim riječima, takvi potezi imaju za cilj da ukažu na političku situaciju u parlamentu i način na koji se donose određene odluke.
Izvor/Foto: Pobjeda/Skupština Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!