On je naveo da je odbijanje vladajuće većine da podrži skraćenje mandata potvrda da ih, kako tvrdi, ne interesuju ni legalitet ni legitimitet, već ostanak na vlasti.
Prema njegovim riječima, inicijativa je imala i politički efekat jer je, kako kaže, potvrđena nova većina za odluke koje se donose prostom većinom.
„Opozicija sa 28 odbornika sada može blokirati štetne odluke i uticati na ključne procese, uključujući budžet i planska dokumenta“, poručio je Đuričković.
Istakao je da je time spriječena i mogućnost uvođenja prinudne uprave, što bi, kako tvrdi, značilo potpunu kontrolu od strane Vlade.
Đuričković je zaključio da će opozicija nastaviti da djeluje kao faktor odlučivanja i da će, kako kaže, „korak po korak“ raditi na promjenama u Podgorici.
Foto: SD
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!