Klikovac je javno uputio pitanje vladajućoj partiji povodom finansijskog udarca koji je zadesio najtrofejniji crnogorski fudbalski klub zbog kršenja pravila o licenciranju i finansijskom održivosti.
On zahtijeva jasne odgovore o tome ko će snositi odgovornost za novonastalu situaciju:
„Hoće li PES da plati 95 hiljada eura vrijednosti kazne za FK Budućnost ili kaznu plaćaju građani Podgorice.“
Šef odborničkog kluba DPS-a smatra da je trenutno poslovanje kluba potpuno netransparentno i da se iza političkih manevara u gradu krije pokušaj bježanja od odgovornosti za katastrofalno stanje u sportskom kolektivu.
Sastančenja o prinudnoj upravi preča od milionskog minusa
U svom reagovanju na društvenoj mreži X, Klikovac je napravio direktnu paralelu između intenzivnih političkih pregovora koji se danima vode u Podgorici i zanemarivanja gradskih preduzeća i institucija.
On je direktno prozvao PES za nemar koji je doveo do ogromnog finansijskog salda u crvenom:
„Da ste razmišljali o FK Budućnost koliko ovih dana sastančite u vezi pokušaja uvođenja prinudne uprave, vjerovatno FK ne bi bio u minusu od 3,5 miliona eura“, poručio je Klikovac.
Prema njegovim riječima, ideja o uvođenju prinudne uprave u Podgorici služi isključivo kao paravan. PES na taj način, kako zaključuje Klikovac, pokušava da sakrije kompletno poslovanje kluba, zataška ko je kriv za rigoroznu opomenu i kaznu od strane UEFA, te obezbijedi nastavak vladavine bez legitimiteta.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!