On je naveo da su predstavnici vlasti u proteklom periodu iznosili različita tumačenja povodom te inicijative, ali da je suština, kako kaže, vrlo jasna – ukoliko vlast nema većinu ni u Skupštini ni među građanima, mandat treba vratiti građanima.
Đuričković je ukazao i na anketu sprovedenu tokom emisije „Reflektor“ na TV Vijesti, u kojoj je, prema njegovim riječima, za svega dva sata učestvovalo više od 2.000 građana, od kojih se 79 odsto izjasnilo za održavanje vanrednih izbora u Podgorici.
On je podsjetio i na ranije izjave predsjednice Skupštine Glavnog grada Jelene Borovinić Bojović i gradonačelnika Saše Mujovića o mogućnosti izbora, navodeći da je sada pitanje da li će predstavnici vlasti podržati inicijativu Evropskog saveza i, kako je rekao, želju građana Podgorice.
Đuričković je poručio da inicijativa Evropskog saveza ima za cilj vraćanje političke stabilnosti u Glavnom gradu i pozvao sve političke aktere na odgovorno ponašanje i poštovanje volje građana.
Foto: SD
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!