Odbornik DNP-a u Skupštini Glavnog grada Vladimir Bulatović kazao je da je stav te partije od početka političke krize jasan i nedvosmislen – da neće učestvovati u radu te sjednice.
„Kada je u pitanju sjednica zakazana za 19. mart, stav Demokratske narodne partije je od početka krize potpuno jasan i nedvosmislen, a to je da nećemo doći na sjednicu i učestvovati u radu“, rekao je Bulatović.
On je pojasnio da je to politički potez kojim žele da pokažu da Saša Mujović više nema njihovu podršku.
„Glavnim gradom se ne može upravljati ukoliko ne postoji podrška 30 odbornika, a Mujović je daleko od tog broja i ostavka je jedini moralan i demokratski čin“, rekao je Bulatović.
Prema njegovim riječima, pojedini čelnici u Glavnom gradu sve češće potenciraju uvođenje prinudne uprave, što bi, kako tvrdi, značilo ukidanje Skupštine Glavnog grada i uvođenje povjerenika koje bi imenovala Vlada.
„Taj scenario bi značio da grupa ljudi bez izbornog legitimiteta upravlja Glavnim gradom i donosi odluke po svojoj volji“, kazao je Bulatović, dodajući da će DNP učiniti sve da spriječi takav razvoj događaja.
On je poručio i da je ta partija spremna za izbore u svakom trenutku i da očekuje sud građana o političkim dešavanjima u Podgorici.
Foto: Skupština Glavnog grada
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!