Komentarišući naslove u današnjoj štampi poput „Đukanović je u igri” i „Povratak DPS-a”, Danilović je postavio pitanje da li to znači da se bez njih ne može napraviti ni korak naprijed ka Evropskoj uniji. Osvrnuo se i na kritike upućene televizijama Prva i Adria zbog emitovanja dokumentarca o Referendumu iz 2006. godine, u kojem se navodno prijetilo novim referendumom. Istakao je da potencijalni novi referendum ne može biti prijetnja jer je riječ o ustavnoj mogućnosti, ali da je ključni motiv njegovog reagovanja tvrdnja pojedinih medija o povratku bivšeg režima, uz opasku: „Elem, da bi se vratili trebalo je negdje da odu, zar ne?”
U svom prepoznatljivom satiričnom tonu, Danilović je prokomentarisao i ulogu bivšeg predsjednika u rješavanju bilateralnih sporova. Naveo je da bi u dijalogu između hrvatskog ministra Gordana Grlića Radmana i crnogorskog šefa diplomatije Ervina Ibrahimovića bolji zastupnik Crne Gore bio počasni građanin Podgorice Stipe Mesić, nego počasni predsjednik DPS-a. Ukoliko pregovarači ipak moraju da vrate Đukanovića, lider Ujedinjene predlaže da ga „vrate na fabrička podešavanja” pa da se priča o granici na Neretvi, a ne o Prevlaci, ili da ga pošalju za crnogorskog ambasadora u Ukrajini.
Danilović je zaključio da je bilo šta rečeno u novom dokumentarnom filmu manje strašno od ranijih Đukanovićevih izjava da će „nekima biti tijesna Crna Gora”, ili od pokušaja otimanja crkava i progona vjernika kada se poručivalo „da se ta goveda spale zajedno sa Hramom”. Prema njegovim riječima, sve to je manje strašno od „razure Crne Gore” koju su Đukanovićevi saradnici pretvorili u lično vlasništvo, završavajući porukom da je Crna Gora „malena, ali bratski razorena”.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!