52
Poslanik Bogdan Božović istakao je da je trobojka kroz istoriju bila najduže prisutna u institucijama Crne Gore i da je ostala duboko ukorijenjena u narodu, bez obzira na kasnije političke i pravne promjene.
Zbog toga smatra da njen značaj nije adekvatno prepoznat prilikom donošenja Zakona o državnim simbolima.
„Danas, kada se trobojka svakodnevno koristi među građanima, jasno je da ona živi kao autentičan narodni simbol i zaslužuje da njen status bude jasno definisan u okviru pravnog sistema Crne Gore“, poručio je Božović.
Dodao je da će SNP podržavati rješenja koja afirmišu i čuvaju istorijsko nasljeđe države.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!