Detalji o prijetnjama u kabinetu tokom pandemije
Borovinić-Bojović je objasnila da su u vrijeme pandemije koronavirusa na liječenju bili pacijenti iz svih sfera javnog života. Među njima je bio i tadašnji direktor Uprave policije Zoran Brđanin, u čijoj je pratnji bio naoružani službenik policije koji je tvrdio da mu je blizak rođak, a za kojeg je novinarka Jelena Jovanović u televizijskom gostovanju navela da je riječ o Ljubu Miloviću.
„Tada sam ga vidjela prvi put u životu, a njegovo ime mi je, naravno, bilo nepoznato. Bio je uznemiren i uplašen za zdravlje svog rođaka i tom prilikom mi je uputio verbalne prijetnje da se može desiti da, ukoliko ishod njegovog liječenja bude loš, stradamo i ja i članovi moje najuže porodice“, navela je Borovinić-Bojović, dodajući da je kao ljekarka pokušala da mu objasni da je stanje pacijenta neizvjesno, ali da će medicina učiniti sve.
Pomenuti službenik se interesovao za stanje pacijenta sve do trenutka kada je konzilijum donio odluku da se on uputi na dalje liječenje u Beograd. Borovinić-Bojović je naglasila da tog čovjeka nikada ni prije ni poslije toga nije srela. Podsjetila je i da su ona i njena porodica u to vrijeme bili meta gnusnih medijskih i drugih napada, zbog čega je, na osnovu procjene ANB-a, Vlada donijela odluku da joj dodijeli obezbjeđenje.
Sve optužbe i saopštenja Milana Kneževića tim povodom ocijenila je kao besprizoran napad i paničnu političku reakciju usljed raskrinkavanja, zbog čega će zaštitu svog profesionalnog i ličnog integriteta potražiti na sudu.
Demanti optužbi o susretu sa Đukanovićem i nova politička realnost
Osvrćući se na optužbe iz DNP-a da se sa Milom Đukanovićem sastajala povodom Trinaestojulske nagrade, bivša šefica podgoričkog parlamenta je ukazala na jasan politički kontekst u kojem se ove neistine plasiraju.
„Nikada se u životu nijesam niti upoznala, niti razgovarala, niti imala bilo kakvu potrebu i želju da se sretnem sa Milom Đukanovićem. Pozadina napada je pokušaj da se skrene pažnja sa nove političke realnosti u Podgorici koju DPS kreira, a DNP izvršava u trenutku kada ove dvije partije daju podršku zajedničkom kandidatu za predsjednika Skupštine Glavnog grada“, izjavila je Borovinić-Bojović.
Ona je podsjetila da ju je DPS rušio 2022. godine, kao i da su u više navrata, uključujući i ovu godinu, tražili njenu smjenu, dok danas DNP glasa po želji tog istog DPS-a.
Borovinić-Bojović je demantovala i prateće navode o njenom ranijem angažmanu u Kliničkom centru, precizirajući da nikada nije bila direktorka Interne klinike u vrijeme kada je dr Jevto Eraković bio direktor KCCG. Pojasnila je da je zbog svojih referenci i deficitarnog kadra u doba korone obavljala izuzetno zahtjevnu funkciju načelnice Odjeljenja za pulmologiju, koje predstavlja samo jednu od pet subjedinica Interne klinike. Poručila je da građani Crne Gore odlično znaju ko je ko, te da su paušalne insinuacije DNP-a usmjerene isključivo na dnevno-političku manipulaciju.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!