Bogdanović je naveo da je 2010. godine „potopljen obraz Crne Gore i da se desila najveća crnogorska sramota“ kada je država konačno izgubila spor po tužbi Aca Đukanovića, čime je krenuo proces koji je rezultirao isplatom 10,5 miliona eura firmi prve familije.
Kako je dodao, toj familiji nije zadrhtala ruka ni kada su 2011. godine tri rijeke preplavile Berane, Bijelo Polje i Andrijevicu, kada je vlast, prema njegovim riječima, pokazala nesposobnost da zaštiti ljude i nanijela im štetu veću od 12 miliona eura. Bogdanović tvrdi da je narod tada prevaren jer je obnovljeno svega deset procenata onoga što je voda odnijela.
On je podsjetio da se voda desila i 2013. i 2016. godine, kada je potopljeno područje oko Lima, a šteta je iznosila preko 14 miliona eura. Istakao je da je to najveća šteta u slivu Lima u novijoj istoriji i da je narod ponovo prevaren jer gotovo ništa nije obnovljeno. Bogdanović je naglasio da se država nije vratila nakon povlačenja vode ne zato što nema novca, nego zato što je on otišao jednoj familiji, podsjećajući da su upravo tada američke institucije objavile da je 7,3 miliona eura otišlo na ruke „čuvenoj sestri advokatici i dvojici bivših premijera“ u aferi Telekom, i to preko fiktivnih konsultantskih ugovora.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!