Regionalni plesni projekat povezao pet država
Ova tradicionalna manifestacija realizovana je pod okriljem organizacionog tima koji čine prepoznatljivi eko vrtići: “Artić Pinokio” iz Podgorice, “Osmijeh” iz Kotora, “Arushi Pu” iz Ulcinja, “Vini Pu” iz Budve i “Svetionik” iz Bara. Sam program ima dublji regionalni karakter, budući da se međunarodni plesni projekat autora “Dečije plesne asocijacije” iz Beograda u isto vrijeme realizovao u Crnoj Gori, Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji i Bosni i Hercegovini.
Svečani ton događaju dale su i visoke zvanice iz sektora obrazovanja, što potvrđuje značaj koji ova manifestacija ima za najmlađe.
Počastvovani smo jer je manifestaciju svečano otvorila u ime Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija Crne Gore, državna sekretarka, gospođa Tatjana Ćalasan. Događaj je uveličao svojim prisustvom gospodin Fran Vuljaj, prosvjetni nadzornik za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Zavoda za školstvo Crne Gore.
Ekološka svijest od malih nogu i ples oko sadnica
Poseban segment programa bio je posvećen ekologiji i očuvanju životne sredine. Manifestaciji je prisustvovao i direktor firme Zelenilo doo Podgorica, čiji je doprinos obezbijedio da događaj poprimi važan ekološki smisao i edukativni karakter za sve prisutne mališane.
Djeca su plesala u formi kruga oko sadnice cvijeća koju su dobili na dar, a koju će zasaditi naknadno u dvorištu svoje ustanove. Vode za učesnike je obezbjedila firma Coca Cola HBC Crna Gora.
Na ovaj način, kroz igru oko zelenih darova, djeca su učila o važnosti očuvanja prirode, dok je zvanični dio programa pratio i praktičan rad na terenu kroz selektovanje otpada.
Masovni odziv i velika humanitarna misija za Bijelu
Učestvovalo je i plesalo preko 800 djece i 450 roditelja koji su došli iz čak 26 predškolskih ustanova Crne Gore. Na parketu arene našli su se predstavnici vrtića “Eko bajka” iz Pljevalja, “Dječji vrtić” iz Plava, “Kraljevstvo gorske vile” sa Žabljaka, “Radmila Nedić” iz Berana, “Sestre Radović” iz Kolašina, kao i nikšićki vrtići “Dragan Kovačević” i “Montessori Zvono”.
Iz Danilovgrada je stigla ustanova “Irena Radović”, iz Ulcinja “Arushi Pu”, dok su barske vrtiće predstavljali “Svetionik” i “Mala bajka”. Primorje su dodatno osnažili “Osmijeh” iz Kotora, te budvanski “Vini Pu” i “Diznilend”. Glavni god je imao masovnu podršku kroz ustanove “Đina Vrbica”, “Dvor”, “Artić Pinokio”, “Kockica”, “Dnevna majka”, “Naše malo kraljevstvo”, “Čarli Čaplin”, “Maša”, International school and kindergarten “Maša”, Kindergarten “Maša”, “Nova kućica” i “Pipi duga čarapa”. Program je pjesmom uveličala solistkinja Nikolija Pandurica, voditeljsku palicu držala je Anica Vujadinović, dok je trenutke za pamćenje bilježio fotograf Sergej Zabijako.
Tokom dešavanja uspješno su realizovane i dvije važne akcije. U ekološkom dijelu programa, u saradnji sa organizacijom Zeleni talas, prikupljena je velika količina ambalaže za recikliranje. Istovremeno, sprovedena je i humanitarna akcija tokom koje se prikupljala hemija i higijenska sredstva za potrebe djece iz Doma “Mladost” u Bijeloj.
Cijeli projekat naišao je na široku podršku društvene zajednice, a prijatelji manifestacije bili su Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija Crne Gore, Zavod za školstvo Crne Gore, TO Podgorica, TO Bar, Vodovod i kanalizacija Bar, Crveni krst Podgorica, Zelenilo doo, Zeleni talas, Coca Cola HBC Crna Gora, Parking servis i MUP Crne Gore.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!