Predsjednica Operativnog štaba za zaštitu od štetnog dejstva voda, Zorica Pavićević, istakla je da je trud nadležnih za sada uzaludan jer se svaka postavljena zaštita uništi u rekordnom roku. Ona je navela da se razmatra postavljanje betonskih armaturnih blokova kao krajnja mjera, mada postoji bojazan da bi i oni bili meta vandala. Pavićević je uputila apel građanima da, radi sopstvene bezbjednosti, prestanu da koriste sporne prelaze dok se ne steknu uslovi za njihovu potpunu sanaciju i bezbjedno funkcionisanje.
Šteta po budžet i narušavanje komunalnog reda
Osim bezbjednosnog aspekta, nadležni naglašavaju da ovakvi postupci nanose direktnu štetu budžetu Glavnog grada, s obzirom na to da se sredstva svih građana troše na višekratno postavljanje iste opreme. Petar Nuculović, predsjednik Komisije za stručni nadzor na kanalu Mareza, smatra da je riječ o malom broju neodgovornih pojedinaca, dok većina stanovnika ove zone pokazuje razumijevanje za napore gradskih službi. On je podsjetio da se svi radovi izvode isključivo u interesu lokalne zajednice i dugoročnog podizanja vrijednosti imovine u tom dijelu Podgorice.
Planovi za budućnost: Novi most i šetalište na Marezi
Nadležni pozivaju građane na strpljenje i ističu da su u toku pripreme projekata koji će trajno riješiti problem prelaska kanala. Prema najavama, na spornom mjestu je planirana izgradnja modernog mosta koji će zadovoljiti sve tehničke i bezbjednosne standarde. Vizija Glavnog grada je da kanal Mareza postane ukras tog dijela Podgorice, sa uređenim stazama za šetnju i prostorom za igru djece, čime će se značajno unaprijediti kvalitet života svih mještana.
Nulta tolerancija i stroge sankcije za počinioce
Iz gradske uprave je jasno poručeno da će signalizacija biti postavljena još jednom, ali da će se ovoga puta primijeniti represivne mjere prema onima koji nastave sa uništavanjem imovine. U saradnji sa komunalnom inspekcijom i policijom, radiće se na identifikaciji i kažnjavanju počinilaca. Naglašeno je da u civilizovanom društvu poštovanje zakonskih normi i čuvanje zajedničkih resursa ne smije imati alternativu, te da će gradske vlasti biti prinuđene da najoštrije reaguju kako bi zaštitile javni interes i bezbjednost građana.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!