Portal PG081
  • Naslovna
  • Politika
    • Crna Gora
    • Region
    • Svijet
  • Podgorica
    • Naselja
    • Infrastruktura
    • Događaji
  • Društvo
  • Hronika
    • Crna hronika
  • Ekonomija
  • Sport
    • Crna Gora
    • Region
    • Svijet
  • Kultura
  • Svijet
  • PG081 Plus
Home » ŽICG potpisala višegodišnji ugovor sa Vladom, stvoreni preduslovi da više od 800 radnika primi martovske plate
EkonomijaNaslovna

ŽICG potpisala višegodišnji ugovor sa Vladom, stvoreni preduslovi da više od 800 radnika primi martovske plate

Dostavljen Godišnji aneks o obimu finansiranja, dinamici isplate i zahtijevanom učinku za 2026, od 21. aprila 2026. godine, koji je zaključen između istih ugovornih strana

by Portal PG081 21.04.2026
21.04.2026 37 Pregleda
Foto: Luka Zeković
37

Potpisivanjem višegodišnjeg ugovora o upravljanju javnom infrastrukturom između Vlade Crne Gore i Željezničke infrastrukture (ŽICG), stvoreni su svi neophodni uslovi za redovno poslovanje ovog preduzeća i isplatu zarada za više od 800 zaposlenih. Izvršna direktorica ŽICG, Marina Bošković, potpisala je ovaj dokument koji definiše saradnju sa Ministarstvom saobraćaja za period od početka ove godine pa sve do kraja 2030. godine.

​Uz krovni ugovor, potpisan je i Godišnji aneks za 2026. godinu kojim je precizirano da će država za potrebe održavanja, obnove i upravljanja željezničkom mrežom mjesečno uplaćivati iznos od 1.250.000 eura. Prema odredbama sporazuma, ove uplate će se realizovati u 12 jednakih rata, najkasnije do 15. u mjesecu, čime se osigurava dugoročna finansijska predvidljivost za kompaniju.

Povezane vijesti
  • Radojević: Dan jedinstva i prkosa fašizmu
    09.05.2026
  • Objavljen prvi poziv za projekte u okviru EU4ALL; Opštinama dostupno 900.000 eura
    07.05.2026
  • KRVAVI SENJAK I PAD PRVOG POLICAJCA PRESTONICE: Kako je pokušaj pomirenja u restoranu „27“ završio brutalnom likvidacijom i spaljivanjem tijela
    15.05.2026
  • Ukinuta presuda u slučaju „Mediteran“: Spor težak skoro 19 miliona eura vraćen na ponovno odlučivanje
    24.02.2026

​Odmah nakon formalizacije ugovora, Ministarstvu saobraćaja su dostavljeni zahtjevi za isplatu sredstava za prva tri mjeseca tekuće godine u ukupnom iznosu od 3.750.000 eura. Iz Željezničke infrastrukture je saopšteno da su ovim činom riješeni administrativni zastoji, čime je omogućena hitna isplata martovskih plata, ali i pokrivanje svih troškova neophodnih za nesmetano i bezbjedno odvijanje željezničkog saobraćaja.

​Ovim aranžmanom država je potvrdila strateško opredjeljenje ka očuvanju željezničkog sistema, dok je preduzeće dobilo stabilan okvir za rad u narednih pet godina, čime se završava period neizvjesnosti za radnike i omogućava fokus na redovne aktivnosti održavanja mreže.

Šta misliš?

Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!

  • like 0
  • love 0
  • haha 0
  • wow 0
  • sad 0
  • angry 0
Ministarstvo saobraćajaVlada Crne GoreŽICG

Ostavite komentar Otkaži odgovor

Sačuvaj moje podatke na ovom sajtu, kada sledeći put budem komentarisao/la.

Najnovije

  • ​„Produženi vikend“ pred kolapsom u praksi: Simović Zvicer rešeta prijedlog Demokrata – Populizam koji ugrožava vatrogasce, policiju i bolnice

  • Politički zemljotres zbog Ljetnje škole: Beranski odbori DNP, NSD i Šćekić grme protiv Ibrahimovića, najavljen svenarodni odgovor za 13. jul

  • Istorijska noć u Dalasu: Od tragičara do besmrtnosti – Mesi srušio Kloseov rekord i lansirao Argentinu dalje!

  • Diplomatija poklekla pred simbolima: Otvaranje Ljetnje škole „Gavro Vuković“ hitno izmješteno na Cetinje zbog trobojke u Beranama

  • Egipat preokretom u istoriju i novo čudo Zelenortskih Ostrva

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter

@2026 - Sva prava zadržana. Portal PG081


Nazad na početak
Portal PG081
  • Naslovna
  • Politika
    • Crna Gora
    • Region
    • Svijet
  • Podgorica
    • Naselja
    • Infrastruktura
    • Događaji
  • Društvo
  • Hronika
    • Crna hronika
  • Ekonomija
  • Sport
    • Crna Gora
    • Region
    • Svijet
  • Kultura
  • Svijet
  • PG081 Plus