Kako je naveo, o incidentu su ih obavijestili pripadnici obezbjeđenja i izvođač radova na gradilištu. Prema njegovim riječima, predstavnici izvođača su odmah, u skladu sa procedurom, slučaj prijavili nadležnim organima.
Nišavić je apelovao na nadležne institucije da reaguju u najkraćem roku i utvrde okolnosti pod kojima je došlo do zapaljenja mašine. On je naveo da su posljednjih dana organizovani protesti povezani sa projektom izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda.
Prema njegovim riječima, osim blokade saobraćajnice, zaposlenima na gradilištu je u pojedinim slučajevima onemogućen pristup radnom mjestu i obavljanje radnih aktivnosti.
Mještani Botuna već danima protestuju zbog izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, a spor oko ovog projekta i dalje izaziva velike tenzije između lokalne zajednice i investitora.
Foto: Media biro
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!