Crnogorski poslanici su za manje od dvije i po godine trenutnog mandata potrošili gotovo 800 hiljada eura iz državnog budžeta isključivo na službena putovanja, pokazuju najnoviji podaci Centra za građansko obrazovanje (CGO). U ovom periodu evidentirano je više od 700 službenih putovanja koja su finansirali građani Crne Gore.
Analiza podataka pokazuje da je među pojedincima najviše putovala poslanica Posebnog kluba Jevrosima Pejović. Posmatrano po poslaničkim klubovima, prednjači Pokret Evropa sad, čiji su poslanici na inostrana putovanja potrošili skoro 200 hiljada eura.
Iz Centra za građansko obrazovanje posebno upozoravaju na hroničan nedostatak transparentnosti prilikom odabira putnika. Prema njihovim riječima, ne postoje jasno definisani i transparentni kriterijumi na osnovu kojih se odlučuje koji će poslanici predstavljati Skupštinu u inostranstvu. Dodatno zabrinjava i očigledan nesrazmjer koji je analiza otkrila, a koji ukazuje na velike razlike između visokih troškova putovanja pojedinih poslanika i njihove stvarne aktivnosti i doprinosa u samoj skupštinskoj sali.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!