Kako je naveo, riječ je o korisnicima koji imaju neplaćena tri ili više računa za vodu, pri čemu ukupni dug prelazi 50 eura.
„Pored pozivanja potrošača i slanja opomena, u određenim slučajevima pristupamo krajnjoj mjeri naplate, koja podrazumijeva privremeni prekid u vodosnabdijevanju u skladu sa zakonom“, kazao je Nišavić.
Ova mjera je u prethodna dva mjeseca sprovedena u više podgoričkih naselja, među kojima su Zagorič, Masline, Gornja i Donja Gorica, Murtovina, Doljani, Tološi, Kokoti i Kuči.
Nišavić je istakao da ukupan aktivan dug potrošača prema Vodovodu na dan 15. mart iznosi 3,4 miliona eura, dok je dodatnih 3,6 miliona eura duga proslijeđeno izvršiteljima na naplatu.
Iz Vodovoda navode da, osim prinudnih mjera, sprovode i aktivnosti na terenu kako bi smanjili dugovanja, uključujući kontakt sa potrošačima i ažuriranje baze podataka.
Poseban fokus, kako je istaknuto, usmjeren je na korisnike koji se snabdijevaju putem zajedničkih vodomjera, uz promociju ugradnje internih vodomjera kao rješenja za preciznije obračune i kontrolu potrošnje.
Foto: Vodovod i kanalizacija
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!