Spajić je poručio da građani nemaju razloga za brigu kada je riječ o snabdijevanju naftnim derivatima, ističući da Crna Gora raspolaže dovoljnim količinama rezervi.
Prema njegovim riječima, država je u prethodnom periodu radila na jačanju sistema obaveznih rezervi goriva kako bi se osigurala stabilnost tržišta u slučaju eventualnih poremećaja.
Premijer je naglasio da institucije prate situaciju na međunarodnom tržištu nafte, posebno u kontekstu globalnih geopolitičkih tenzija koje utiču na cijene energenata.
On je dodao da će Vlada preduzeti potrebne mjere kako bi se zaštitili građani i obezbijedila stabilnost snabdijevanja ukoliko dođe do dodatnih poremećaja na svjetskom tržištu.
Foto: Vlada Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!