Iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija saopšteno je da memorandum predviđa saradnju usmjerenu na unapređenje obrazovnog sistema kroz omogućavanje stabilnog i kvalitetnog internet pristupa, koji je jedan od ključnih preduslova za savremenu nastavu i digitalno učenje.
Prema potpisanom dokumentu, MTEL će svim školama u kojima postoje tehnički uslovi obezbijediti besplatan kablovski internet u periodu od deset godina od dana potpisivanja Memoranduma.
Ministarstvo će, kako je navedeno, pružiti potrebnu podršku u realizaciji ove inicijative kako bi se obezbijedili uslovi za uvođenje internet infrastrukture u školama bez ometanja nastavnog procesa.
U saopštenju se navodi da potpisivanje Memoranduma potvrđuje zajedničku posvećenost unapređenju obrazovanja i stvaranju boljih uslova za učenje i rad učenika i nastavnika širom Crne Gore.
Foto: MPNI
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!