Iz nadležnih institucija navode da većina benzinskih stanica u zemlji nastavlja redovno i nesmetano snabdijevanje, uprkos informacijama koje su se prethodnih dana pojavile u javnosti o mogućoj nestašici goriva.
Naglašavaju da raspoložive količine naftnih derivata omogućavaju stabilno funkcionisanje tržišta, a dodatnu sigurnost obezbjeđuju i državne strateške rezerve goriva. Samo te rezerve mogu pokriti oko mjesec i po dana normalne potrošnje na teritoriji Crne Gore.
Prema navodima Ministarstva energetike i rudarstva, dio kompanija trenutno se suočava sa izazovima zbog rasta berzanskih cijena nafte koje su u pojedinim momentima više od regulisanih maloprodajnih cijena u Crnoj Gori. Ipak, ističu da to ne znači da goriva nema na tržištu, već da se pojedini distributeri nalaze u nepovoljnijim poslovnim uslovima.
Savjet će na sjednici razmotriti trenutnu situaciju i eventualne mjere kako bi se očuvala stabilnost tržišta i osiguralo redovno snabdijevanje gorivom.
Izvor/Foto: Ministarstvo energetike i rudarstva
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!