Na početku sjednice Skupštine, poslanik DPS-a Mihailo Anđušić uputio je oštar apel Ministarstvu poljoprivrede i Vladi da hitno ubrzaju isplatu staračkih naknada za oko 3.000 korisnika. Anđušić je ukazao na to da ove isplate kasne već tri i po mjeseca, a kao zvanični razlog navodi se neusvajanje agrobudžeta. On je istakao da su procedure za ostvarivanje prava veoma kompleksne, jer se od korisnika traži višekratno dostavljanje dokumentacije, dok dodatno opterećenje predstavlja visoka poštarina koja iznosi preko šest eura po isplati.
Pored socijalnih pitanja, fokus rasprave bio je i na infrastrukturnim projektima, konkretno na izgradnji bulevara Tivat–Jaz. Anđušić je kritikovao dinamiku radova, navodeći da gradilište godinama dočekuje turiste na tivatskom aerodromu i nanosi štetu ugledu države. On je insistirao na odgovoru zašto treća smjena na gradilištu nije uvedena ranije i tražio je precizan datum kada će radovi biti završeni kako bi sezona protekla bez saobraćajnog kolapsa.
Odgovarajući na kritike, ministar saobraćaja Filip Radulović poručio je da će svih 16 kilometara saobraćajnice biti asfaltirano i osposobljeno za saobraćaj u četiri trake do 31. maja. On je objasnio da je do kašnjenja došlo zbog potrebe za izmještanjem složene komunalne infrastrukture, što je zahtijevalo koordinaciju brojnih institucija. Radulović je naglasio da je intenzivirao radove odmah po preuzimanju resora, što je rezultiralo značajnim napretkom na terenu u odnosu na prethodni period.
Ministar je priznao da do početka sezone neće biti završeni svi prateći radovi, poput kompletne elektro-instalacije i završnog sloja asfalta na svim dionicama, ali je garantovao da će kolovoz biti potpuno bezbjedan i prohodan. Prema njegovim riječima, radovi koji preostanu neće negativno uticati na turističku sezonu, jer će četiri trake omogućiti nesmetan protok vozila, za razliku od prethodnih godina.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!