Kako je saopšteno, podrška osobama sa smetnjama u razvoju mora biti jedan od prioriteta lokalne zajednice, što se ogleda kroz konkretne projekte i unapređenje uslova rada u Dnevnom centru.
Direktorica centra, mr Olga Rovčanin, istakla je da su Uprava Glavnog grada i gradonačelnik Podgorice Saša Mujović prepoznali potrebu za proširenjem kapaciteta, s obzirom na to da trenutni prostor može da primi oko 20 korisnika, dok su potrebe grada znatno veće.
Zbog toga se radi na obezbjeđivanju novog, većeg i funkcionalnijeg objekta, koji bi omogućio proširenje usluga i povećanje broja korisnika, uključujući i dodatni program za osobe starije od 27 godina.
Dnevni centar trenutno funkcioniše u adaptiranoj kući koja je u potpunosti prilagođena osobama sa invaliditetom. U prethodnom periodu, uz podršku donatora, opremljeni su novi prostori za rad sa korisnicima.
Između ostalog, formirana su dva kabineta za individualni rad, Montessori kabinet, soba za relaksaciju, kao i novo predsoblje i trpezarija, čime su značajno unaprijeđeni uslovi boravka i rada u centru.
Izvor/Foto: Glavni grad Podgorica
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!