Konatar je poručio da je smanjenje akciza način da se ublaže posljedice rasta cijena goriva, ali i olakša uvoz i distribucija goriva u Crnoj Gori.
On je naglasio da, ukoliko Vlada ne bude spremna da preduzme taj korak, poslanici u Skupština Crne Gore treba da donesu takvu odluku, dodajući da će URA tražiti da se sjednica na tu temu održi što prije.
Konatar je podsjetio da su poslanici URA u parlamentarnu proceduru predali Predlog zakona kojim se predviđa smanjenje akciza na gorivo za 50 odsto u periodu od tri mjeseca, počev od 1. aprila.
Prema njegovim riječima, cilj je zaštita životnog standarda građana i sprečavanje talasa poskupljenja roba i usluga koji obično prati rast cijena goriva.
„Obaveza odgovorne Vlade i javnih funkcionera je da u kriznim vremenima obezbijedi stabilnost i normalno funkcionisanje života građana“, poručio je Konatar.
Foto: Skupština Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!