Potpredsjednik Skupštine Crne Gore Mirsad Nurković uputio je čestitku reisu Fejziću i svim muslimanima u domovini i dijaspori, poželjevši im da praznične dane provedu u krugu porodice i zajedništvu. Nurković je istakao da Kurban bajram na najljepši način podsjeća na istinske vrijednosti vjere, značaj porodice i obavezu pružanja ruke onima kojima su pažnja i podrška najpotrebnije. On je ukazao da u vremenima punim savremenih izazova bajramski dani treba dodatno da učvrste ljubav i razumijevanje među ljudima, podsjećajući da je simbolika kurbanske žrtve neraskidivo vezana za važnost dijeljenja i pomaganja drugima, kako bismo jedni drugima bili oslonac u svakom vremenu.
Na važnost duhovne simbolike ovog praznika ukazao je i predsjednik Bošnjačkog vijeća u Crnoj Gori Suljo Mustafić, koji je u svojoj čestitki naveo da se kroz obrede hadža i kurbansku žrtvu vjernici vraćaju izvornim vrijednostima koje daju puni smisao čovjekovoj pokornosti Stvoritelju. Mustafić je naglasio da su ovi blagi dani posebna prilika za iskazivanje samilosti i solidarnosti, kako riječju tako i djelom, jer kurbani dobijaju svoj puni smisao upravo kroz dobročinstvo i nesebično dijeljenje sa drugima.
Predsjednik Bošnjačkog vijeća pozvao je vjernike da u ovim prazničnim trenucima misli, srca i molitve usmjere prema bolesnima, nemoćnima i svim unesrećenim ljudima, sa željom da i oni osjete istinsku bajramsku radost. On je zaključio da ovi blagdani imaju snagu da ujedine ljude u poštovanju i slozi unutar porodica i naroda, ali i da učvrste tradicionalno dobre odnose sa svim komšijama i ljudima dobre volje, te je u ime vijeća i u svoje lično ime poželio srećan praznik tradicionalnim riječima Bajram šerif mubarek olsun.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!