Kriminalistička obrada ukazuje na sumnju da su dvojica policajaca, u odvojenim slučajevima, ostvarivali kontakt sa operativno-interesantnim licima (OIL) iz Podgorice. Tokom tih kontakata, oni su navedenim licima prenosili povjerljive službene podatke, čime su direktno ugrozili sprovođenje policijskih mjera i radnji u konkretnim predmetima. Ovakvo postupanje, prema navodima Uprave policije, nanijelo je značajnu štetu ugledu službe i kompromitovalo operativne aktivnosti na terenu.
Dodatno, policijski službenik M.Đ. se sumnjiči da je koristio svoj položaj kako bi uticao na to da se bliska lica ne sankcionišu, čime im je omogućio sticanje protivpravne imovinske koristi. Zbog ozbiljnosti kršenja radnih obaveza i zakona, Uprava policije će pored krivičnih prijava pokrenuti i interne postupke protiv oba službenika shodno zakonskim propisima.
Iz Uprave policije poručuju da ostaju posvećeni neselektivnom suzbijanju nezakonitog i neprofesionalnog ponašanja u svojim redovima. Naglašeno je da će se intenzivne i koordinirane aktivnosti nastaviti kako bi se zaštitio integritet organizacije, osnažila profesionalnost službe i povratilo povjerenje građana u rad policije, ističući da za neodgovorne pojedince nema mjesta u sistemu bezbjednosti.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!