Iz URE naglašavaju da, dok građani svakog mjeseca vode tešku borbu sa rastućim troškovima života, Vlada donosi odluke koje direktno povećavaju njihove izdatke umjesto da primijeni mjere koje bi ublažile pritisak. Posebno problematičnim smatraju to što će skuplje gorivo neminovno izazvati lančani rast cijena brojnih drugih proizvoda i usluga, s obzirom na to da troškovi transporta ulaze u gotovo svaki segment domaće privrede.
U saopštenju se navodi da je aktuelna Vlada izgubila svaki kontakt sa realnim životom. Iz URE ističu da se u javnosti konstantno plasiraju priče o ekonomskim rekordima, uspjesima i rastu, dok se na terenu istovremeno povećavaju osnovni troškovi života. Oni su zaključili da Vlada, umjesto da pronađe adekvatne načine da zaštiti standard stanovništva, donosi odluke koje dodatno podstiču inflaciju i šalje poruku da je sve skuplji život neminovnost sa kojom građani moraju da se pomire, poručujući da je krajnje vrijeme da se preduzmu mjere zaštite standarda.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!