Iz EIB-a su putem mreže X poručili da je Crna Gora ključni partner, a najavljena sredstva biće raspoređena na nekoliko strateških oblasti. Najveći dio kolača, čak 175 miliona eura, namijenjen je za modernizaciju željeznice, što je jedan od ključnih infrastrukturnih prioriteta.
Osim saobraćaja, značajna sredstva od 27 miliona eura biće opredijeljena za nabavku savremene medicinske opreme, dok će 50 miliona eura biti dostupno malim i srednjim preduzećima. Ovaj fond za privredu primarno je namijenjen projektima i ulaganjima u čistu energiju, čime se podstiče zelena tranzicija crnogorskog biznis sektora.
Uz predsjednicu Kalvinjo, u delegaciji koja je potvrdila ove investicije bio je i potpredsjednik EIB-a Robert de Grot.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!