Na osnovu Zakona o državnim i drugim praznicima, Dan nezavisnosti se praznuje dva dana. Neradni četvrtak i petak omogućiće većini zaposlenih u zemlji produženi vikend, što tradicionalno otvara i ljetnju turističku sezonu na primorju i u nacionalnim parkovima.
Iz ministarstva napominju da se zakonske odredbe moraju striktno poštovati, ali i da se mora obezbijediti kontinuitet u funkcionisanju ključnih sistema. Državni organi, organi lokalne samouprave, javne ustanove, javna preduzeća i drugi subjekti koji obavljaju djelatnosti od javnog interesa dužni su da tokom prazničnih dana organizuju dežurstva. Oni imaju obavezu da obezbijede nesmetano vršenje poslova čijim bi eventualnim prekidom mogle nastupiti štetne posljedice po građane ili samu državu, što se prvenstveno odnosi na zdravstvo, komunalne službe i inspekcijske organe.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!