Kako je saopšteno iz Glavnog grada, sporazumom je predviđeno da maloljetnici kojima je izrečena posebna obaveza društveno korisnog ili humanitarnog rada tu obavezu realizuju kroz angažman u sistemu Glavnog grada.
Cilj ove mjere je, kako navode, resocijalizacija mladih i prevencija ponavljanja krivičnih djela, kroz konstruktivan rad u lokalnoj zajednici.
Na ovaj način mladima se pruža prilika da kroz lični angažman doprinesu društvu i prepoznaju značaj odgovornog ponašanja.
Iz Glavnog grada ističu da je ovo prvi put da Viši sud u Podgorici potpisuje ovakvu vrstu sporazuma sa nekom od crnogorskih opština, čime se otvara prostor za novu praksu saradnje između pravosudnih institucija i lokalnih samouprava u cilju podrške mladima i njihove reintegracije u društvo.
Foto: Glavni grad Podgorica
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!