Građani i posjetioci moći će bez plaćanja ulaznica da uživaju u prirodnim ljepotama Durmitora, Biogradske gore, Lovćena, Skadarskog jezera i Prokletija.
Iz NPCG su čestitali Dan nezavisnosti svim građankama i građanima i pozvali ih da praznični dan provedu na otvorenom. Uporedo sa ovom akcijom, preduzeće je u saradnji sa Crnogorskom komercijalnom bankom (CKB) pokrenulo promotivnu kampanju pod nazivom „Posjeti ih sve“. Zahvaljujući ovoj saradnji, prvih 2.000 korisnika CKB kartica koji godišnju ulaznicu kupe preko sajta www.nparkovi.me, ostvariće povrat novca od 50 odsto, pa će umjesto regularnih 13,50 eura, propusnicu za svih pet parkova platiti svega 6,75 eura.
S obzirom na to da se očekuju povoljne vremenske prilike, iz NPCG apeluju na sve posjetioce da se ponašaju ekološki odgovorno i strogo poštuju pravila zaštićenih područja. Građanima se savjetuje da se prije polaska blagovremeno informišu o vremenskim uslovima, te da se radi sopstvene bezbjednosti kreću isključivo označenim i markiranim stazama, uz nošenje adekvatne odjeće i obuće.
Iz preduzeća su uputili i posebna upozorenja koja se tiču očuvanja flore i faune. Naglašeno je da je upotreba dronova za fotografisanje i snimanje zabranjena bez prethodno pribavljenih dozvola nadležnih državnih organa i odobrenja JPNPCG. Takođe, upućeno je i oštro upozorenje da je vožnja kvadova i kros motora strogo zabranjena van kategorisanih puteva, jer se skretanjem sa njih direktno uništavaju i ugrožavaju osjetljiva i zaštićena prirodna staništa.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!