Službenici Jedinice kriminalističke policije za suzbijanje maloljetničke delinkvencije, postupajući po nalogu tužioca, uhapsili su četiri maloljetnika starosti 15 i 16 godina zbog sumnje da su počinili krivično djelo nasilničko ponašanje.
Kako se sumnja, oni su 11. marta oko 17 časova u podgoričkom naselju Zabjelo, djelujući u grupi, fizički napali dva maloljetnika, zadavši im više udaraca rukama, nogama i teleskopskim palicama u predjelu glave i tijela, nanijevši im lake tjelesne povrede.
Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu, u zakonskom roku biti privedeni Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici.
Policija je rasvijetlila i drugi incident koji se dogodio istog dana oko 10 časova u dvorištu Osnovne škole „Marko Miljanov“ u Podgorici, kada je povrijeđen četrnaestogodišnji maloljetnik.
Utvrđeno je da su ga napala dva maloljetnika starosti 14 i 15 godina, koji su mu zadali više udaraca u predjelu glave i tijela, nanijevši mu lake tjelesne povrede.
Protiv njih je, po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva, podnijeta krivična prijava zbog sumnje da su počinili krivično djelo nasilničko ponašanje.
Foto: Shutterstock
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!