Posjeta je organizovana u okviru kampanje „Svaka kap je važna“, čiji je cilj razvijanje svijesti kod najmlađih o važnosti racionalne potrošnje i zaštite vode kao jednog od najvažnijih prirodnih resursa.
Direktor Sektora za tehničko-operativne poslove podgoričkog Vodovoda Zdravko Radović kazao je da je kampanja pokrenuta početkom marta, povodom godišnjice osnivanja preduzeća i Svjetskog dana voda koji se obilježava 22. marta.
„Poseban fokus je na očuvanju vodoizvorišta na teritoriji Podgorice i na racionalnoj potrošnji vode, jer se kod nas voda i dalje tretira kao socijalna kategorija“, istakao je Radović.
Iz Vodovoda navode da će u okviru kampanje nastaviti sa edukativnim prezentacijama u osnovnim i srednjim školama, kako bi učenici imali priliku da se upoznaju sa radom vodovodnog sistema Glavnog grada.
Kako su kazali, tokom razgovora sa učenicima primijećeno je da djeca do sada nijesu imala mnogo prilika da saznaju kako funkcioniše vodovodni sistem Podgorice.
Iz Vodovoda poručuju da je upravo na mlađim generacijama odgovornost da razvijaju svijest o značaju očuvanja vode i zaštiti vodoizvorišta Mareza, koje snabdijeva najveći dio Podgorice.
Izvor/Foto: RTV Podgorica
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!