Iz Službe zaštite i spašavanja je pojašnjeno da se donesena odluka odnosi na precizne procedure i pravila ponašanja kojih se svi moraju pridržavati. Loženje vatre na poljoprivrednim zemljištima, u kampovima i na drugim otvorenim površinama od sada je moguće isključivo uz prethodno dobijeno odobrenje nadležne Službe zaštite i spašavanja Glavnog grada. Takođe, naglašeno je da se zeleni otpad mora odlagati striktno prema procedurama koje su donijele nadležne gradske službe. Kako bi se osiguralo nesmetano kretanje i pristup vatrogasnim vozilima u slučaju potrebe, pristupni putevi do parkova i šumskih kompleksa moraju u svakom trenutku biti potpuno prohodni, pa je na njima najstrože zabranjeno parkiranje automobila ili postavljanje bilo kakvih drugih prepreka.
Nadzor nad sprovođenjem ove Naredbe obavljaće inspektori za zaštitu i spašavanje unutar Službe zaštite i spašavanja. Iz Glavnog grada upozoravaju da će se sva pravna i fizička lica koja svojim nesavjesnim radnjama izazovu pojavu ili širenje vatre kazniti u strogoj u skladu sa Zakonom. Nadležni su uputili apel svim građanima da dosljedno poštuju propisane mjere i na taj način daju lični doprinos zaštiti ljudskih života, imovine i životne sredine u Podgorici.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!