Gostujući u informativnoj emisiji „24 sata” na Televiziji E, Radunović se osvrnuo na predstojeći jubilej obnove nezavisnosti, ističući da je 21. maj 2006. bio logičan slijed viševjekovne tradicije i težnje Crnogoraca ka slobodi. On je naglasio da je izuzetno važno što je referendum sproveden mirno i demokratski, povlačeći paralelu sa tragičnim aktuelnim sukobima u Ukrajini i Gazi.
Govoreći o ispunjenosti očekivanja, lider „Perpera” je ukazao na ekonomske probleme i političke promašaje. „Okovani smo političkom voljom ljudi koji vjerovatno i ne znaju previše, a često su i zlonamjerni”, istakao je Radunović, dodajući da je država prilično neuređena, ali da je najvažnije što je samostalna. On je podigao veliku prašinu izjavom da građani koji nisu u stanju sebe nazvati Crnogorcima vjerovatno zaslužuju da žive negdje drugo, pojašnjavajući da pod pojmom „Crnogorac” podrazumijeva ljude svih vjera i nacija koji žive u našoj zemlji.
Radunović vjeruje da su istorijski dokumenti objavljeni u posljednje dvije decenije otvorili oči građanima i dokazali postojanje crnogorskog naroda, jezika i crkve kroz istoriju. Kritikovao je političare koji konstantno potenciraju nacionalne podjele na Srbe, Crnogorce, Albance i Bošnjake, ocjenjujući da time nanose ogromnu štetu građanskom konceptu države. Pohvalio je doprinos pisaca, slikara, muzičara i intelektualaca okupljenih oko Fakulteta za crnogorski jezik i književnost (FCJK) na očuvanju nacionalne samobitnosti, pozivajući građane da gaje slobodoljubivost, vole sve narode, ali da prije svega poštuju i paze svoju domovinu Crnu Goru.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!