Kako je saopšteno iz Vlade, proslava ovog značajnog državnog jubileja biće prilika da publika uživa u autentičnim interpretacijama koje decenijama čuvaju muzičko nasljeđe naše zemlje.
Na sceni će se naći imena koja su sinonim za crnogorski melos: Šukrija Žuti Serhatlić, Milica Vojinović, Edo Abdović, Zdravko Đuranović i Tanja Šeter. Pored njih, nastupiće i Igor Đurović, Esad Merulić, Nina Strugar, Goran Jokanović, Marijana Martinović i Novak Laketić. Ovi umjetnici će svojim prepoznatljivim zvucima približiti duh kulturne baštine i vrijednosti koje čine temelj nacionalnog identiteta.

Iz Vlade su istakli da će datumi i lokacije nastupa, kao i dodatni detalji programa, biti naknadno saopšteni. Građani i građanke Crne Gore pozvani su da se pridruže proslavi i zajedno obilježe dvije decenije od obnove nezavisnosti, uz zvuke koji generacijama spajaju crnogorsko društvo.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!