Memorandum o saradnji između Glavnog grada i Srednje ekonomske škole „Mirko Vešović“ predstavlja važan korak ka povezivanju obrazovnog sistema i lokalne zajednice, sa posebnim fokusom na osnaživanje mladih i njihovu bolju pripremu za tržište rada.
Kako je saopšteno, saradnja će omogućiti realizaciju različitih aktivnosti, uključujući organizovanje stručnih praksi, edukativnih programa i projekata koji će učenicima pružiti priliku da steknu dodatna znanja i praktične vještine.
Predstavnici Glavnog grada istakli su da je cilj ovakvih inicijativa da se mladima omoguće bolji uslovi za profesionalni razvoj, ali i da se podstakne njihovo aktivnije uključivanje u društvene i razvojne procese u Podgorici.
Iz Srednje ekonomske škole „Mirko Vešović“ poručuju da će memorandum doprinijeti kvalitetnijem obrazovanju učenika i stvaranju novih prilika za njihovo zapošljavanje nakon završetka školovanja.
Izvor/Foto: Dan/M. Vujisić
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!