Portal PG081
  • Naslovna
  • Politika
    • Crna Gora
    • Region
    • Svijet
  • Podgorica
    • Naselja
    • Infrastruktura
    • Događaji
  • Društvo
  • Hronika
    • Crna hronika
  • Ekonomija
  • Sport
    • Crna Gora
    • Region
    • Svijet
  • Kultura
  • Svijet
  • PG081 Plus
Home » Bijelo Polje: Podnijeta tri zahtjeva za pokretanje prekršajnog postupka zbog nelegalnog odlaganja otpada
Društvo

Bijelo Polje: Podnijeta tri zahtjeva za pokretanje prekršajnog postupka zbog nelegalnog odlaganja otpada

Opština Bijelo Polje apeluje na sve građane da odgovornim odnosom prema životnoj sredini doprinesu očuvanju čistoće našeg grada i pozivaju ih da prijave svako nelegalno odlaganje otpada

by Portal PG081 08.05.2026
08.05.2026 27 Pregleda
Foto: Opština Bijelo Polje
27

​U okviru akcije pod nazivom “Čuvajmo životnu sredinu zajedno – prijavi nelegalno odlaganje otpada”, službenici Komunalne policije u Bijelom Polju procesuirali su tri osobe zbog nepropisnog odlaganja smeća. Služba je Sudu za prekršaje podnijela zahtjeve za pokretanje postupka protiv sugrađana S. L. (1961), S. V. (2003) i K. A. (1990), koji su zatečeni u kršenju propisa o zaštiti životne sredine.

​Nadležni organi precizirali su da je S. L. sankcionisan zbog odlaganja komunalnog i drugog otpada u mjestu Vrbe, dok su ostala dva slučaja zabilježena u užem gradskom jezgru. Posebno se ističe neodgovornost u ulicama Tomaša Žižića i Voja Lješnjaka, gdje su S. V. i K. A. otpad ostavili pored kontejnera, uprkos tome što su posude za odlaganje bile uredno ispražnjene od strane ekipa komunalnog preduzeća.

Povezane vijesti
  • Promjene u putovanjima u EU od danas: Počinje puna primjena EES sistema
    10.04.2026
  • Nema diplome bez svih ispita sa prve master godine?
    23.04.2026
  • Ustavni sud danas odlučuje o ustavnosti sporazuma Crne Gore i UAE
    12.03.2026
  • Aman Sveti Stefan otvara vrata uz istorijski buking i rekordno interesovanje svjetske elite
    20.05.2026

​Iz Opštine Bijelo Polje naglašavaju da će nastaviti sa strogim kontrolama kako bi se suzbilo narušavanje čistoće javnih površina. Lokalna samouprava uputila je apel svim građanima da se prema životnoj sredini odnose odgovorno i pozvala javnost da aktivno učestvuje u očuvanju grada prijavljivanjem svakog uočenog slučaja nelegalnog odlaganja otpada.

Šta misliš?

Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!

  • like 0
  • love 0
  • haha 0
  • wow 0
  • sad 0
  • angry 0
deponijaOpština Bijelo Poljeotpad

Ostavite komentar Otkaži odgovor

Sačuvaj moje podatke na ovom sajtu, kada sledeći put budem komentarisao/la.

Najnovije

  • Politički zemljotres zbog Ljetnje škole: Beranski odbori DNP, NSD i Šćekić grme protiv Ibrahimovića, najavljen svenarodni odgovor za 13. jul

  • Istorijska noć u Dalasu: Od tragičara do besmrtnosti – Mesi srušio Kloseov rekord i lansirao Argentinu dalje!

  • Diplomatija poklekla pred simbolima: Otvaranje Ljetnje škole „Gavro Vuković“ hitno izmješteno na Cetinje zbog trobojke u Beranama

  • Egipat preokretom u istoriju i novo čudo Zelenortskih Ostrva

  • Detalji megatendera za Velje brdo: Za prvu fazu i 185 stanova opredijeljeno 40,1 milion eura

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter

@2026 - Sva prava zadržana. Portal PG081


Nazad na početak
Portal PG081
  • Naslovna
  • Politika
    • Crna Gora
    • Region
    • Svijet
  • Podgorica
    • Naselja
    • Infrastruktura
    • Događaji
  • Društvo
  • Hronika
    • Crna hronika
  • Ekonomija
  • Sport
    • Crna Gora
    • Region
    • Svijet
  • Kultura
  • Svijet
  • PG081 Plus